Intymne żele stymulujące cieszą się dużą popularnością. Wiele osób ma jednak wątpliwości co do skuteczności ich działania. Rozważasz zakup tego typu lubrykantu? A może zastanawiasz się, który z wielu produktów dostępnych na rynku jest wart swojej ceny? W tym poradniku podpowiadamy, jakie żele intymne stymulujące wybrać, a także przedstawiamy podstawowe zasady podczas użytkowania.

Czym jest intymny żel stymulujący?

Żele intymne, czyli lubrykanty, miały początkowo zastosowanie w gabinetach lekarskich, ułatwiając poślizg podczas badań z użyciem np. aparatury ultrasonograficznej. Z czasem jednak żele intymne zaczęto używać podczas stosunków seksualnych. W ostatnich latach powstało mnóstwo rozmaitych rodzajów żeli i lubrykantów stymulujących, które przeznaczone są do spełniania różnorodnych fantazji łóżkowych. Z powodzeniem można wykorzystywać je do stosunków oralnych, analnych czy waginalnych. Ich działanie stymulujące ma potęgować doznania seksualne dla jednego lub obu partnerów.

Dlaczego warto stosować żele stymulujące podczas seksu?

Żele stymulujące intymne mocno uwrażliwiają strefy intymne, przez co stają się one bardziej czułe na dotyk. Takie żele doskonale zwiększają doznania i pozwalają na dogłębne odbieranie bodźców przez partnerów. Wyjątkowe wrażenia sensoryczne ułatwiają osiągnięcie orgazmu i wpływają na jego intensywność. Żele stymulujące doskonale sprawdzają się do gry wstępnej, pettingu czy masturbacji. Szerokie zastosowanie czyni z nich ciekawe urozmaicenie każdego stosunku seksualnego.

Ponadto, żele erotyczne stymulujące mają często właściwości nawilżające, co pozwala na zmniejszenie tarcia podczas stosunku. To sprawia, że sam akt miłosny staje się dużo przyjemniejszy i nie przyczynia się do powstawania nieprzyjemnych otarć czy podrażnień. Żele stymulujące erotyczne na bazie wody poprawiają również skuteczność prezerwatyw. Zwiększony poślizg i mniejsze napięcie zmniejsza ryzyko pęknięcia lub przetarcia prezerwatywy.

Klasyfikacja żeli stymulujących – jaki preparat wybrać?

Duży wybór żeli stymulujących może przyprawić o zawrót głowy. Przede wszystkim należy podzielić je na dwie podstawowe kategorie: rozgrzewające i chłodzące. Działają one w bardzo określony sposób, a zawartość składników aktywnych wywołuje pożądany efekt. W zależności od rodzaju mogą powodować mrowienie skóry czy też zwiększać wrażliwość na dotyk. Zastanawiasz się, na jaki żel postawić? Zwróć uwagę na:

  • naturalny skład – dobry żel stymulujący powinien mieć stosunkowy krótki skład, wolny od konserwantów i szkodliwych substancji. Najbezpieczniejszym wyborem będzie bezzapachowy lubrykant na bazie wody, który nie powoduje podrażnień.
  • Osobiste preferencje – być może zmagasz się z suchością pochwy lub potrzebujesz dodatkowo nawilżenia do analnych igraszek. Jeśli chcesz mieć pewność, że wybrany żel stymulujący odpowie na Twoje potrzeby, to zwróć uwagę na jego przeznaczenie.
  • Termin przydatności – nawet wysokiej jakości żel intymny będzie do niczego po przekroczeniu daty ważności. Przeterminowane preparaty mogą wywoływać reakcje alergiczne, a także powodować podrażnienia stref intymnych.
  • Stosowanie z prezerwatywami i zabawkami erotycznymi – jeśli używasz antykoncepcji mechanicznej lub interesują Cię zabawki erotyczne, to postaw na bezpieczne żele na bazie wody lub oleju. Silikonowe lubrykanty mogą czasami wpływać na skuteczność prezerwatyw, a także niszczyć zabawki wykonane z silikonu medycznego.
  • Konsystencja – zbyt rzadki żel będzie szybko wysychał, tym samym nie spełniając swojej roli. Natomiast gęsty preparat będzie trudny do rozprowadzenia, powodując nieprzyjemne użytkowanie.

Jak prawidłowo używać żeli erotycznych?

Jeśli chcesz podnieść temperaturę w sypialni, to musisz wiedzieć, jak właściwie stosować żele stymulujące. W partnerskich stosunkach seksualnych istnieją dwie możliwości aplikacji lubrykantów. Możesz wycisnąć odpowiednią ilość na dłonie i nałożyć na miejsca intymne przed rozpoczęciem penetracji. Drugi sposób polega na odwróceniu sytuacji i zaaplikowaniu żelu na penisa lub zabawkę erotyczną.

Pamiętaj, że lepiej zacząć od niewielkiej ilości lubrykantu i w razie potrzeby nałożyć kolejną porcję. Żele stymulujące są bardzo łatwe w rozprowadzaniu i zapewniają uczucie nawilżenia oraz poślizg na stosunkowo długi czas. W zależności od rodzaju penetracji, jej intensywności czy użytych zabawek erotycznych, ilość lubrykantu może się różnić. Najważniejsze, to dopasować preparat do własnych preferencji i potrzeb.

Podsumowanie

Lubrykanty stymulujące mogą dostarczać nowych i intensywnych doznań, otwierając przed Tobą nieznane poziomy przyjemności. Żele stymulujące dla kobiet i mężczyzn mogą być stosowane w różnych okolicznościach, a dużo zależy od nastroju i okazji. Pamiętaj – ogranicza Cię tylko wyobraźnia!

Jeśli chcesz jeszcze bardziej urozmaicić życie seksualne, to sięgnij po afrodyzjaki, zabawki erotyczne czy akcesoria BDSM – wszystko w naszym sklepie online.